Leczenie

Profilaktyka

Profilaktyka w stomatologii odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu chorób jamy ustnej. Jej zadaniem jest przede wszystkim walka z bakteryjną płytką nazębną.

Bardzo istotne w profilaktyce jest usunięcie kamienia i piaskowanie. Jest to bezbolesny zabieg, który pomaga nie tylko zapobiegać chorobom zębów i dziąseł, ale odzyskać naturalną biel, gładkość i połysk.

Po usunięciu kamienia wskazane jest lakierowanie zębów preparatami zawierającymi związki fluoru, który wnikając w szkliwo zapobiega próchnicy.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem próchnicy oraz odbudową zębów. Jej głównym zadaniem jest ciągła troska o jak najdłuższe utrzymanie naturalnych zębów, poprzez stosowanie właściwych metod leczenia i odtwarzania ich struktury.

W ramach leczenia zachowawczego oferuję:

 • Badanie stomatologiczne - przegląd, konsultacja
 • Wypełnienie kosmetyczne
 • Licowanie lub odbudowa korony zęba
 • Wkład z włókna szklanego
 • Szynowanie zębów
 • Leczenie nadwrażliwości zębów
 • Wystawienie recepty i zaświadczeń

Endodoncja

Endodoncja to inaczej leczenie kanałowe. W przypadku bardzo głębokiej próchnicy może dojść do zapalenia, a nawet martwicy miazgi komorowej i korzeniowej zęba. Wówczas jedynym sposobem na uratowanie zęba jest leczenie endodontyczne.

Polega ono na usunięciu w całości zakażonej przez bakterie miazgi zęba, oczyszczeniu kanałów korzeniowych, a następnie na szczelnym wypełnieniu kanałów specjalnymi materiałami.

W niektórych przypadkach, przed leczeniem kanałowym, konieczne jest zatrucie zęba. Dewitalizaja zęba polega na otwarciu komory zęba oraz wypełnieniu jej tzw. trutką, czyli wkładką dewitalizacyjną, która doprowadza po pewnym czasie do obumarcia nerwów w tkance wypełniającej zakażony ząb.

Periodontologia

Periodontologia zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Choroby przyzębia dotykają około 80% społeczeństwa. Skuteczne ich zwalczanie jest możliwe wyłącznie przez połączenie działań profilaktycznych i leczniczych. W bardziej zaawansowanych stanach chorobowych stosowany jest kiertaż,  zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, wspomagany farmakologicznie, polegający na dokładnym oczyszczeniu głębszych kieszonek przyzębnych.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca
Małe dziecko to  bardzo wrażliwy pacjent, dlatego też tak istotne jest, aby znalazł się pod właściwą opieką stomatologiczną. Jako lekarz  stomatolog z wieloletnim doświadczeniem duży nacisk kładę na wizyty adaptacyjne przeprowadzane w formie zabawy połączonej z przeglądem i instruktażem higieny. Dzięki temu dziecko przekona się, że wizyta u stomatologa nie musi wiązać się z uczuciem lęku,

Małym pacjentom oferuję zarówno zabiegi profilaktyczne (lakowanie, impregnacja), leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałych, jak również usuwanie zębów mlecznych, czy wypełnienia po leczeniu amputacyjnym.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to szereg zabiegów operacyjnych w obrębie jamy ustnej.
W ramach chirurgii stomatologicznej oferuję następujące zabiegi,  zwracając szczególną uwagę na ich bezbolesność:

 • Usunięcie zęba
 • Usunięcie kapturka dziąsłowego
 • Nacięcie ropnia

Profesjonalne wybielanie zębów

Wybielanie zębów to zabieg polegający na bezpośrednim pokryciu szkliwa specjalnym preparatem wybielającym bez naruszania struktury zębów.

Oferta wybielania obejmuje:

 • Wybielanie zęba martwego
 • Wybielanie nakładkowe (domowe )
 • Wybielanie w gabinecie
 • Szyna do wybielania

Protetyka

Celem leczenia protetycznego jest uzupełnienie braków w uzębieniu, a  także korekta estetyki zębów.

Leczenie protetyczne możemy wykonać przy użyciu protez stałych (jak np.licówki, korony) lub ruchomych (np. protezy akrylowe całkowite i częściowe).

Znieczulenie miejscowe

Sposobem na bezbolesne przeprowadzenie zabiegów stomatologicznych jest miejscowe znieczulenie. Jest to najczęściej stosowane znieczulenie, podawane podczas wielu prostych zabiegów stomatologicznych, najczęściej na życzenie pacjenta. Powoduje chwilowy brak odczuwania bólu, temperatury i dotyku w okolicy zęba, który ma być leczony. Zaczyna działać kilka minut po podaniu, nie powoduje utraty świadomości.

Zakres usług