Jaką pastę do zębów wybrać?

Jaką pastę do zębów wybrać?

Wybór past do zębów w drogeriach czy aptekach jest ogromny. Czym należy kierować się przy wyborze środków do higieny ustnej? Ceną, przeznaczeniem, czy rekomendacją Towarzystwa Stomatologicznego?

Podstawowym i najważniejszym składnikiem pasty do zębów powinien być fluor, który podczas szczotkowania wbudowuje się w szkliwo i chroni przed działaniem kwasów i bakterii powodujących próchnicę. Najlepiej używać pasty do zębów, która oprócz fluoru zawiera również inne związki jak np. wapń, chlorek potasu, których zadaniem jest ochrona i wzmocnienie zębów.

Przy problemach z nadwrażliwością zębów warto sięgać po preparaty o właściwościach kojących, które złagodzą dolegliwości. Płytkę nazębną, czy osad pomoże usunąć pasta wybielająca, najlepiej taka, która ma niski współczynnik ścieralności. Pasty takie odpowiednie są również dla osób palących, ponadto pasty przeznaczone dla palaczy zwalczają nieprzyjemny zapach wydychanego tytoniu.

Wybierając pastę do zębów powinniśmy pamiętać jednak, że żadna z nich nie rozwiąże problemów naszego uzębienia. U osób z problemami z przyzębiem konieczny będzie zabieg profesjonalnego czyszczenia zębów, a każdy kto chce mieć piękny, śnieżnobiały uśmiech powinien skorzystać ze stomatologicznego wybielania, bowiem żadna pasta zębów nie wybieli.

Przed wyborem środków do higieny jamy ustnej warto skonsultować się ze stomatologiem, który po dokładnym badaniu jamy ustnej doradzi, jaka pasta będzie najlepiej dostosowana do potrzeb oraz stanu zdrowia jamy ustnej.

Zakres usług